Konečně jsme se dočkali dlouho očekávaného a připravovaného dne, závodu agility na našem lyském cvičišti. Musím říct, že přípravy zabraly mnoho času všem zúčastněným a opravdu jsme se snažili, aby vše vyšlo podle představ a hlavně aby bylo krásné počasí. Podotýkám, že jsem znovu a znovu překvapená soudržností lidí, kteří milují psíky a většinou ani nejsou nároční na krásu a výkony svých psů. Prostě je mají rádi takové, jací jsou, a v očích svého páníčka jsou nejkrásnější a nejchytřejší na světě (myslím ale, že moji psi jsou stejně o chlup lepší, než ti ostatní). Sponzorské dary, jak věcné, tak i peněžité, jsme získali nejen od věhlasných firem zabývajících se potřebami pro psy, ale i od obyčejných hodných lidiček, kteří sáhli do svých kapes, nebo si prostě našli v dnešní uspěchané době čas, a přiložili ruku k dílu.

Velmi mě potěšila celá rodina Hodova z Újezdu nad Lesy. Pan veterinář nám daroval věcné ceny a mladý pan Honza Hod daroval nový mobilní telefon pro nejlepšího psího veterána. Myslím, že veteránova panička měla ohromnou radost a Honzu hřál u srdce dobrý skutek a mě hřálo potěšení z toho, kolik fajn lidí kolem mne a mých pejsků mám. Takže ještě jednou: ,,Honzo, díky!\“ Zuzka Hodová zajistila dokumentaci a fotečky si můžete prohlédnout na stránkách, které uvedu dole.

Výborný originální nápad udělat pro závodníky zdarma ovocné občerstvení se i letos velmi osvědčil. Závodníci odcházeli z kantýny nejen s kafem a párky, ale i s plnými hrstmi ovoce.

Pan rozhodčí Petr Rybář nám postavil opravdu krásné a běhavé parkury (a já jeden zapomněla a pak mě to mrzelo, že má ovčanda Hermiona na mě vyčítavě koukala, že se mi o tom i zdálo). Posuzoval spravedlivě, v klidu a pohodě.

Na konci slunečného dne jsme rozdali ceny, poděkovali všem, německým ovčákům jsme zahráli fanfáry (protože jsou to nejlepší psi na světě :-)) a už se těšíme na příští rok, na další závody, které budou určitě brzy obsazené, tak se nezapomeňte přihlásit.

Velmi děkujeme všem sponzorům, a i těm lidem, co pomohli s organizací.