V neděli 4.11. se uskutečnil závod pro kurzisty školky pro štěňátka s Janou Frydrychovou. Zazávodit si přišlo pět účastníků školky, tři z nich plemene border collie, dále jorkšír a boloňáček.

První disciplínou bylo přivolání na čas. Tuto disciplínu zvládli všichni psíci bravurně, když běželi rovnou ke svým páníčkům a nikdo se cestou neztratil. Další disciplínou bylo přenášení míčku na lžíci, kdy se lžíce musela držet ve stejné ruce jako vodítko. Tady už přišli problémy, někteří pejsci paníčky pěkně potrápili, když se vydali jinou cestou než kam psovodi zamýšleli. Následovala obávaná disciplína: skupinové odložení, kde někteří pejsci nevydrželi a šli se podívat k sousedům. Nejdéle vydržela v odložení borderka, která nakonec obsadila i celkové první místo. Při další disciplíně jsme se všichni pobavili, šlo o známou hru ,,židličkovaná“, kdy psovodi mohli zaujmout své místo na židli až poté, co jejich pes splnil cvik požadovaný trenérkou. Opět zvítězila známá borderka a všichni již tušili, kdo je favoritem na celkové první místo. Následovala poslední disciplína, opičí dráha, která obsahovala přeskočení malé skokovky, podlezení velké skokovky, chůzi po nepříjemném povrchu, slalom mezi kužely, oběhnutí strašidelného předmětu a také překonání tunelu a proskokového kruhu, kde si psovodi mohli vybrat, zda překážku absolvuje pejsek či páníček. Většina psovodů vsadila na své psy, ale někteří nakonec museli překážku za velkého potlesku překonat sami.

Celkovou vítězkou klání se stala teprve desetiletá Roxana se svou borderkou Gweny. Holky předvedly krásné výkony ve všech disciplínách a věřím, že o nich ještě uslyšíme.

Vyhrát nemohou všichni, ale všichni si zaslouží pochvalu za předvedené výkony. U některých pejsků je znát obrovské zlepšení v komunikaci se svými majiteli i s okolním světem, další se již připravují na sportovní kariéru.

Díky za příjemně strávené odpoledne školičko!

Účastníci školkového závodu

Účastníci školkového závodu