Dne 13.6 2009 se na kynologickém cvičišti Romany Hanouskové – SUPERPES v Lysé nad Labem ve spolupráci s KPaCHP o.s konal sportovní den s kurzem výuky vystavování psů. Počasí bylo jak na objednávku, slunečno s příjemnou teplotou,což přispělo k všeobecně dobré náladě jak účastníků, tak i jejich pudlů.

Dopolední program – kurz pro vystavovatele, byl zaměřen na techniku předvedení a správného postoje pudla při jeho posouzení na výstavách. Majitelé se učili, jak správně předvést psa v jeho přirozeném tempu, jak držet vodítko a jak komunikovat s pudlem, aby se předváděl radostně a sebevědomě. Všem byly vysvětleny případné nedostatky, které kazí výsledný dojem a mnohdy znamenají i méně příjemné ohodnocení pudla na výstavě.

Začátek byl volný způsob, tak jak byl každý přesvědčen, že se má předvádět. Poté byla malá přestávka, v níž paní Zuzana Větvinská – Vršecká s paní Jitkou Procházkovou nastínily účastníkům, kde dělají případné chyby a detailně vše vysvětlily. Následoval krátký trénink a začalo se na „ ostro“. Soutěžilo se v kategoriích : do 15 měsíců a starších 15 měsíců, v kategorii vícebarevný pudl a juniorhandling.

Poté nastoupili všichni výše uvedení do finále o nejsnaživějšího vystavovatele s pudlem, kde se již projevilo, jak moc jim tento kurz dodal potřebných praktik. Překvapivě ti pudlíci,kteří předtím ještě neprojevovali přílišné nadšení, se skutečně báječně sehráli se svými majiteli. Všichni účastníci byli odměněni pískacími hračkami, pamlsky a ti nejlepší poháry, takže za chvíli to všude pískalo jak o závod – odměna přijata !

Následovala přestávka na oběd a volný proběh všech pudlů, kteří si pohodlný prostor cvičiště opravdu užívali jako jedna nezbedná banda – na pudlech všech velikostí bylo znát opravdové nadšení z volného pohybu a pudlích kámošů – prostě pudl je opravdu SPOLEČENSKÝ pes!

V pauze měli možnost všichni majitelé a jejich pudlové seznámit se s juniorhandlingem a překážkami, i tunelem pro agility.

Paní Romana Hanousková seznámila přítomné majitele s užitím „ klikru“, výkladem a i praktickou ukázkou poslušnosti se svým „mixíkem“ Františkem a obranu s 13letým pudlem Ríšou – zkuste mu vzít jeho batůžek!

Po ukázkách obedience a výcviku nastoupili i ti nezkušení pudlové k soutěži o nejsnaživějšího pudla – sportovce, nebylo jednoduché přesvědčit začátečníky vlézt do tunelu, ale to by nebyli pudlové, takže si skočili překážku, prolezli tunel –a pochvaly byly na místě! Jako nejsnaživějšího pudla vybrala paní Hanousková bílého trpasličího pudla Eddy Lucky Boy Yokozuma a nejsnaživějším majitelem byla jeho panička pí.Kopalová.

Děkujeme všem pořadatelům, paní Hanouskové a kolektivu za perfektní cvičiště a výborný guláš, paní rozhodčí Z.Větvinské – Vršecké za odbornou pomoc a všem zúčastněným za pozornost. Za KPaCHP o.s. Jitka Procházková a Jitka Vlasáková