Tak se již ve třetím ročníku sešli příznivci sportování se psy,ale i naprostí nováčci. Počasí nádherné, od rána svítilo sluníčko,nebe bez mráčku,bylo jen nutné brát ohled na pejsky,aby se nám na slunci nepřehřáli,zvláště na dvě psí mimina,která se přijela také učit a soutěžit. Dopoledne byla opět výuka vystavování v kategoriích začátečníci a pokročilí,a opravdu všichni účastníci byli velmi šikovní,a to jak majitelé tak i jejich pudlové a jeden knírač.

Z obou kategorií byli vybráni na přední místa ti nejsnaživější,ale jako vždy,poháry obdrželi všichni za svoji účast a šikovnost. Dalším bodem programu byla výuka základů junior handlingu – v tomto případě hlavně pro dospělé,protože přítomné děti již byly zkušenější.Slečna Deniska Trnková vysvětlila co to vlastně junior handling je, a po výkladu se věnovala každému jednotlivě v nastudování figur junior handlingu s předvedením.Všichni jsme byli moc spokojeni a nadšeni.

V polední přestávce jsme se dobře najedli,paní Romana Hanousková navařila pro náš regiment výborný oběd,a po zasloužené pauze se šlo sportovat pod taktovkou personálu psí školy Superpes. Trénovalo se i s podrobným poučením,frisbee,překážky,slalom i tunel,což se pudlům a jejich páníčkům moc líbilo,a bylo opravdu vidět,jak snadno se pudl naučí novým cvikům,a jak je to baví.

Ze sportovního snažení byl tentokrát vybrán nejšikovnější majitel,který dokázal pudla naučit v krátké době novým cvikům. A nejšikovnější byla tentokrát paní Kajuková s toy fenkou Julie Greka Nova,odměnu v podobě náušnic s pudlem věnovala psí škola Superpes. Moc děkuji za perfektní přípravu ,oběd a příjemné prostředí paní Romaně Hanouskové a personálu psí školy Superpes, MVDr Matušinové za veterinární přejímku psů, J.Vlasákové,Denise Trnkové za pomoc v programové náplni dne, všem milým účastníkům sportovního dne s pudlem, a za fotodokumentaci paní M. Beranové ,H.Pojerové a J.Vlasákové.Tak se zase těším na další ročník !

Za KPaCHP o.s. Jitka Procházková