Intenzivně se zajímám o výstavní úpravu bišonů a pudlů, proto jsem s radostí přivítala možnost nechat si vysvětlit techniky a nejmodernější postupy ve stříhání bišonků. Asociace střihačů ČR totiž vypsala seminář s velmi známou českou střihačkou Ivanou Slapničkovou. P. Slapničková se věnuje plemenu bišon již dlouhá léta, vlastní chovatelskou stanici a stříhá bišonky na výstavy.

Seminář se konal v sobotu 11.9.2010 na základní škole Neratovice- Byškovice. Program byl následující: teoretické uvedení, názorná ukázka stříhání na bišonce od p. Slapničkové a po obědě stříhání vlastních modelů zúčastněných. Mým modelem byl pejsek Kimmy, kterého můžete vidět na mnohých fotkách v sekci ‚Naši zákazníci‘.

Seminář začal názornou ukázkou, jak to má a nemá vypadat. K dispozici byly fotografie a obrázky. P. Slapničková si za léta stříhání vytvořila vlastní styl a techniku střihu, do které se nás snažila zasvětit. Nutno podotknout, že srst bišona připravovaného na výstavu musí být zcela bílá a perfektně rozčesaná, tak že tvoří krásný celek. Dosáhnout takovéto srsti vyžaduje, ne až tak šampónování, ale pravidelné česání a kartáčování. Na to, jak p. Slapničková stříhá, se opravdu dobře koukalo. Během ukazování a vysvětlování se s námi podělila o mnoho příhod z praxe.

Po obědě nastalo stříhání vlastních modelů. Z asi 30-ti zúčastněných s sebou mělo psa jen 5 lidí. Kimmi byl nadšený z tolika jiných psů, že se moc nesoustředil na samotné stříhání, ale nakonec se zklidnil. Tato praktická část semináře probíhala následovně: stříhala jsem a stříhala, pak přišla p. Slapničková, ostříhala půlku Kimmiho a šla jsem domů?. Já bych na místě dostříhala i tu druhou půlku, ale musela jsem odevzdat Kimmiho do určité hodiny, tak už nebyl čas.

Plánovala jsem, že si Kimma vezmu i na střihačskou soutěž konanou 31.10.2010, ale bohužel se stalo to, že Kimmy olysal kolem krku kvůli novému obojku proti klíšťatům.

Moc bych chtěla poděkovat manželům Lokšíkovým, kteří jsou majitelé Kimmiho. Jsou tak hodní, že mi Kimma každé 3 týdny nosí a já ho koupu a případně i stříhám. Moc děkuji, protože to není žádná legrace udržet 10cm dlouhou srst rozčesanou.