Romča Hanousková ml. a její desetiletá fenka border kolie Ice Crazy Love GASKO PRIM se věnují několik let canisterapii. Momentálně dojíždějí za ukrajinskými dětmi, kteří jsou v ČR na Orlíku na ozdravném pobytu. Děti pocházejí z míst zasažených válkou.003207

Při té příležitosti byli Romča s Crazy a druhý canisterapeutický tým Pavel Houška s Artie pozváni na ministerstvo zahraničních věcí, kde je přivítal přímo pan ministr Zaorálek. TV Barrandov byla u toho a natočila o této události reportáž. Reportáž, kde má Romča jednu větu a je tam vidět Crazynky čumáček, můžete shlédnout ZDE v čase 12:52.

Fotky přímo z Orlíku s dětmi naleznete ZDE.

Oba týmy, Romča i Pavel, pracují v Arcidiecézní charitě Praha, Středisko Brandýs n.L. – St.Boleslav (pracoviště Azylový dům pro matky s dětmi) jako sociální pracovníci a canisterapii zde praktikují pro děti z azylového domu.