V letošním roce se na mistrovství republiky agility kvalifikovali čtyři členové Psí školy Superpes a to Jana Frydrychová s Darjou, Kateřina Chalušová s Gledys, Romana Hanousková s Frantou a Petr Kopecký s Kimem.

Petr Kopecký a Kimeček - 3.místo v kategorii veteránů na MR v agility 2012

Mistrovství se konalo ve sportovní hale Tipsportaréně v Liberci. V této hale se konalo před pouhým měsícem mistrovství světa a tak se závodníci mohli těšit na skvělý povrch z umělé trávy, bezvadnou organizaci a atmosféru. Závod byl s mezinárodní účastí a tak konkurence byla opravdu světová. Rozhodcování se ujali pan Hans Fried z Rakouska, paní Gabriele Steppan také z Rakouska a paní Lenka Pánková.

Závod začínal v pátek soutěžemi caciag a veteráni. Ve třídě veteránů soutěžil Petr Kopecký s borderákem Kimem a skončili na krásném třetím místě.

V sobotu po slavnostním zahájení začaly soutěže družstev agility. V tomto běhu výkony našich děvčat nebyly moc zdařilé a tak se družstvo Jany MY4 umístilo na 9. místě a družstvo Kačky Double Prtyt na místě 12. Družstvo Romany Mixboc se diskvalifikovalo. Po doběhnutí posledního družstva, začala soutěž jednotlivců jumpingem. V tomto běhu se nejlépe dařilo Romaně s Františkem, skončili na 18. místě ve velké konkurenci 100 týmů.
Druhý den v neděli se agilitní štěstí usmálo na naše děvčata a Jany družstvo se po dramatickém boji v jumpingu umístilo na druhém místě a Kačky družstvo na místě třetím. Těmito zdařilými běhy si obě družstva velmi polepšila v celkových výsledcích a v součtech se umístily na krásném čtvrtém a pátém místě.

Mistrovství jsme si všichni užili v příjemné atmosféře vrcholového závodu, povrch z umělé trávy byl opravdu moc příjemný na běhání pro psy i jejich majitele, vše šlapalo jak má.
Děkujeme pořadatelům za bezvadný zážitek agility závodů a našim členům přejeme hodně zdaru v práci se svými psy a příští rok ještě více týmů ze psí školy Superpes na vrcholových soutěžích.

Podrobné výsledky najdete zde.

Agility team small

Agility team large