Psí škola a salon SUPERPES pomáhají útulku v Lysé nad Labem

Psí škola SUPERPES existuje v Lysé nad Labem teprve druhým rokem, ale za tuto krátkou dobu členové sklízí úspěchy nejen na poli závodním se svými psy, ale snaží se pomáhat i pejskům opuštěným, kteří žijí v městském útulku Velas.

V roce 2009 bylo pro útulek vybráno 4000Kč, za které se nakoupily dezinfekční přípravky a veterinární léčiva, členové darovali celkem 40kg kvalitního krmiva a byla uspořádána voříškiáda, na které se podařilo umístit pár pejsků do dobrých rukou.

V loňském roce se podařilo na akcích pořádaných Psí školou vybrat též 4000Kč, za které byla zakoupena pro útulek čtečka čipů (velmi důležitá pomůcka pro identifikaci ztracených psů), dezinfekční prostředky a krmení.

Z každých závodů, kterých se účastní naši členi, přivážejí od ostatních závodníků darované pytle s krmením, které vyhrají, ale stává se, že jejich pejsek má radši jinou značku, a tak krmení věnují do našeho útulku, za což jim moc děkujeme.

Před Vánocemi kontaktovala ošetřovatelku Jana Frydrychová paní veterinářka MUDr. Michaela Oravská a darovala pro útulek léky, spoty proti parazitům, krmení a chovatelské potřeby v hodnotě 6000Kč. Paní doktorka bydlí v Praze a tak bylo potřeba zajistit dopravu. Jana Frydrychová oslovila agilitní veřejnost a ozvala se slečna Jana Staňková, která se nabídla a dar dovezla na závody ve Svojeticích, kde ho převzala Romana Hanousková (bylo to organizačně náročné, ale když se chce, tak jde všechno). Na těchto závodech také darovala pro opuštěné pejsky 30kg krmení Lenka Pešková z Prahy.

V roce 2010 byla taktéž uspořádána voříškiáda a hned z výstavy putoval další pejsek do nové rodiny. Také pravidelně pro pejsky posílá po mé osobě ze svého zverimexu Vanda Tscilagiová drobné dárky, vitamíny, piškoty a podobné.

V salonu, kde pracuji, mi občas zákazníci věnují drobné částky, za které Jana Frydrychová nakupuje dezinfekční prostředky a veterinární léčiva. V salonu SUPERPES paní Romana Hanousková a Dita Frydrychová zkrášlují špinavé a zadredované pejsky, kteří po úpravě působí příjemnějším dojmem a zájemci si je snadněji a rychleji osvojí než pejsky špinavé a nevonící. Nad některými by člověk opravdu plakal, stává se, že v letních měsících mají někteří pod nánosy chlupů a špíny tak zapařené tělo, že musí být po ostříhání ošetřeni veterinárním lékařem. Každý kdo si odebere pejska z Velaského útulku, může přijít do salonu a nechat si ZDARMA kompletně pejska upravit a vykoupat.

Chtěla bych oslovit všechny, kteří mají rádi psy, než vydají nesmyslně vysoké částky za rádoby čistokrevné psy bez průkazu původu, aby se nejprve vypravili podívat do útulků. Jsou plné milých a hezkých psů, kteří čekají na někoho, kdo jim poskytne lásku. Pomůžete opuštěnému pejskovi a prodejci tzv.bezpapíráků přijdou o lukrativní obchod. Nemnožte pejsky, a pokud je Vaše fenka tak kvalitní, že toužíte po potomcích, zajistěte jim spolehlivé majitele. Neznám nic smutnějšího, než se dívat jak krásní ovčáci, dobrmani, labradoři, pudlíci, jezevčíci, … a spousta kříženců vás prosí očima o pohlazení, trochu pozornosti a lásky.

Začíná nový rok a tak bych chtěla poděkovat všem, kteří přispěli pomocí, nebo jen jedinou korunou na pomoc opuštěným pejskům a všem čtyřnohým kamarádům přeji hodné a zodpovědné páníčky a těm opuštěným nové domovy. Zamyslete se prosím nad těžkou situací, která vzniká kolem psů. Pes není obyčejné zvíře, má zvláštní postavení ve zvířecí říši. Člověk ho povýšil na partnera, člena lidské rodiny, pes zastává v soužití s lidmi různé úlohy, supluje lásku k člověku za jiného člověka, hlídá, léčí, zachraňuje, … A za to vše se mu lidská společnost odvděčí tím, že tyto zvláštní tvory množí pro byznys a posléze, když přestanou bavit, jsou vyhozeni na ulici a po odchytu zavírání v útulcích.

Velmi děkuji všem, kteří pomohli a pomáhají.