V sobotu 17.4. se už podruhé konal v areálu Psí školy SUPERPES speciální agility závod pro mini a maxi plemena. Sjelo se 80 závodníků z celé České republiky, a přivezli sebou psí sportovce všech možných plemen i neplemen. Bylo se opravdu na co dívat, paleta a pestrost psů byla opravdu bohatá. Nejpočetněji byli zastoupeni v kategorii XS a S jokršírští teriéři a čivavy, a protože součástí závodu byl BULL CUP (speciální soutěž pro plemena typu bull), sešlo se na jednom místě devět bulteriérů, kteří se zasloužili o opravdovou podívanou.

Závodilo se ve dvou výkonnostních kategoriích, začátečníci a pokročilí, a ve čtyřech velikostních kategoriích – XS, S, M, L. Mnoho začínajících psovodů bylo opravdu prvně na závodech a tak si teprve zvykali na závodní atmosféru, hluk z mikrofonu a nervozitu. Příletosti si zazávodit a naostro prověřit své dovednosti při opravdových závodech využily i naše juniorky.

V kategorii XS závodila Kristýna Hejňáková se svou jorkšírkou Kety a spolu obsadily krásné 8.místo v soutěži jumping. Dále Karolína Kubíčková, která je sice už ostřílená závodnice (závodí se svým psem border kolie Ediem), ale s joršírkou Jessy trénuje teprve pár měsíců, a tak zúročily jejich snahu a zabodovaly. Patřilo jim 6. a 8. místo. V kategorii large – začátečníci závodila droboučká Bára Rubešová se svým ohromným zlatým retrívrem Falcem a umístili se na krásném 5. místě. Naprostou hvězdou dne se stala Kája Šonská, která se stala absolutní vítězkou v součtu všech běhů dne a obsadila 1. místo v kategorii pokročilí small. Ze všech našich děvčat máme radost, a je vidět, že práce s mládeží má své výsledky. Dalším velmi úspěšným psíkem byl pražský krysařík Miko pana Martina Ouředníka, který suverénně vyhrál kategorii XS pokročilí a tím obhájil své vítězství z minulého roku.

Celý den svítilo sluníčko, závod proběhl v příjemné pohodě, a to i díky sponzorům této akce: www.candy.cz, www.almica.cz, www.vafa.cz, www.dibaq.cz. Vítězové si odvezli krásné poháry a ceny, všichni účastníci dostali dárkové taštičky s dobrůtkami pro psy a při loučení přislíbili účast na dalších závodech v naší Psí škole SUPERPES. Ráda bych poděkovala všem našim členům a kamarádům za pomoc, bez dobré party lidí bychom nemohli tak velký závod organizovat. Na dobrovolném vstupném jsme vybrali 1300Kč, které jsme odevzdali útulku Velas v Lysé nad Labem. Podrobné výsledky a foto najdete na www.superpes.cz.

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde...