Po dlouhé a studené zimě meteorologové hlásili na druhý dubnový víkend výrazné oteplení. Proto jsme se těšili, že náš tradiční neoficiální agility závod, konaný právě tento jarní víkend, proběhne za krásného slunečného počasí. Ale jak známo, příroda si dělá, co se jí zlíbí.

Do Psí školy Superpes dorazilo 42 lidí se psy všech možných tvarů a velikostí. Soutěžilo se ve třech výkonnostních kategoriích a ve čtyřech velikostech.

Závod zahájila štěňata, která závodila v příznačné kategorii „baby“. Po nich nastoupili na plac začátečníci, kteří si zaběhli na rozcvičku jumping, a následovala kategorie pokročilých. A abychom se nenudili, počasí nám přichystalo vydatnou sprchu. Ačkoliv to na chvíli vypadalo na konec světa, kynologové jsou lidé odolní a všichni přečkali ve zdraví.

Po dešti jsme se vrhli na běhy agility, to znamená včetně zónových překážek. Tato část byla pouze pro začátečníky a pokročilí.

Psí škola Superpes měla své zástupce jak v kategorii začátečníků, tak v kategorii pokročilých. Velmi mile nás překvapila závodnice Klára Marešová s jejím psem dlouhosrsté kolie Claydem. Klára zazářila a umístila se v jumpingu na třetím místě a v součtu obou běhů také na třetím místě. Dalším nováčkem na poli závodníků byla Gabriela Chalušová a Markéta Zákružná. V pokročilých soutěžila dvojčata Kája a Kristýna Šonských. A děvčata již tradičně předvedla krásné běhání a souhru mezi psem a člověkem.

Po ukončení agility závodů, byla na programu hra – opičí dráha. Soutěžící týmy měli za úkol vázání mašliček na pejska, běh mezi kužely, přenos míčku na lžíci a další. To vše za spolupráce svého psa. Legraci si, kromě soutěžících, užili i diváci. Obzvláště vázání mašliček bylo nečekaně zapeklité.

Chtěla bych srdečně poděkovat naší slečně rozhodčí Kateřině Chalušové, za krásné parkůry a spravedlivé posuzování. Dále mnohokrát děkuji firmě na výrobu krmiva značky Hill’s, která celou akci velmi štědře sponzorovala. A v neposlední řadě děkuji členům Psí školy Superpes, kteří na závodech statečně pomáhali.

Fotografie z akce najdete ZDE.

Fotografie z akce najdete zde...