Dne 28.9. 2009 byl státní svátek, a tak jsme se rozhodli uspořádat závod pro nejmenší pejsky. Plemena jako jorkšír, čivava, krysaříci a jim podobní obvykle soutěží na závodech agility v jedné kategorii s daleko většími soupeři. A tak si majitelé těchto pidipsíků založili vlastní klub MINIMAXIPES a vytvořili si svá pravidla pro agility soutěže. A díky našim závodům si mohli do klubové soutěže připsat další bodíky.

Den se opravdu zdařil. Poté, co ustoupily ranní mlhy, vysvitlo slunce a hřálo celý den. Majitelé své malé miláčky vybalili z dek a statečně se pustili do soutěžního klání. Je opravdu neuvěřitelné, jak jsou tyto malá psí tělíčka rychlá a jakou mají energii. Některé výkony braly dech, jako například pan Martin Ouředník s pražským krysaříkem Miko, který suverénně vyhrál kategorii začátečníci XS. Na některých jorkšírských teriérech jsme mohli mimo skvělých sportovních výkonů obdivovat i různé účesy a copánky.

Celkem soutěžilo 25 psíků, kteří byli rozděleni do dvou kategorií podle velikosti (XS – psi do 27cm a S – psi od 27cm do 35cm) a do dvou kategorií podle výkonnosti na začátečníky a pokročilé. Náš závod jsme pojmenovali Plyšový pohár a tak každý oceněný pejsek dostal mimo opravdového poháru i plyšovou hračku.

Po skončení závodu jsme využili příznivého počasí a pouštěli s našimi dětmi a juniory pravé čínské draky. Myslím, že závod byl velmi příjemný a ukázal divákům z široké veřejnosti, že i s malým pejskem se dá sportovat i soutěžit, a to nejen agility. Podrobné výsledky a povedené fotky od paní Kamily Kuchařové najdete na www.superpes.cz. Sponzorem závodu byla Psí škola SUPERPES a Almika.

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde...