Tradiční jarní závod Superpes organizovali nadšenci ze Psí školy již popáté, té, podruhé byl závod mezinárodní a poprvé dvoudenní se zahraničním rozhodčím. Pan rozhodčí Hans Fried rozhoduje i závody pořádané FCI (nejvyšší mezinárodní kynologická federace) jako je Mistrovství světa a Mistrovství Evropy. Přítomnost tak kvalitního rozhodčího k nám do Lysé přitáhla závodníky z celé republiky a i ze Slovenska. Zájem byl tak veliký, že jsme se rozhodly uspořádat závod dvoudenní. V sobotu závodilo 90 týmů (více ani není přípustné) ve třech bězích a v neděli 150 týmů ve dvou zkouškových bězích.

Pro členy Psí školy to byl velmi náročný úkol zorganizovat tak velký závod, aby vše šlapalo, tak jak má a bez zádrhelů, ale i přes vysoké pracovní nasazení měli domácí závodníci poměřit síly s těmi nejlepšími. Za ty nejlepší musím jmenovat alespoň Olgu Edrovou, která je česká reprezentantka a každoročně se kvalifikuje na Mistrovství světa, a za muže Pavla Koška, který je též reprezentantem a v minulém roce vyhrál běh agility na Mistrovství Evropy.

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde...

Z našich členů se nejlépe umístila v součtu běhů Jana Frydrychová s Darjou v kategorii medium na 1. místě, dále Gábina Vlachová s Bobinou na 4. místě a v kategorii large, kde soutěží pejsci nejvyšší, byla v součtech na druhém místě Romana Hanousková s A3 Františkem.

V kategorii small z našich členů nejlépe zaběhla Martina Golosíková s Jackie, byla na šestém místě. Podrobné výsledky jsou na stránkách školy.

Velmi děkuji nejen členům i kamarádům, kteří nám pomohli zorganizovat tak náročný závod, děkuji městu Lysá nad Labem za finanční podporu 3000 Kč a děkuji hlavnímu sponzorovi, firmě TENESCO, která darovala věcné ceny pro závodníky.

Podrobnosti o závodě, o nás, o dalších akcích a trénincích, které pro vás pořádáme, najdete na www.superpes.cz.