Ve dnech 28.-29.6. jsme pořádali již čtvrtý ročník distančních dogfrisbee závodů, takzvaných Marlenčiných distanček. Tyto závody se jmenují po naší fence, která se věnovala dogfrisbee a zemřela na hemolytickou anémii, a tímto jí vzdáváme hold.

10404348_867374839958285_3835483912874697592_n

Závodů se účastnil rekordní počet týmů – padesát. Nejvíce nás potěšilo, že dorazilo i značné množství začátečníků, kteří přijíždějí na náš závod na základě doporučení jejich trenérů, a to z celé České republiky. Již je tradicí, že naše závody nevynechají ani závodníci z dalekého Brna a dalších končin.

Týmy v sobotu závodili v disciplínách SuperMinidistance a Dogdartbee, v neděli pak v Paralelním TimeTrialu a nové, neoficiální disciplíně Pyramid, která sklidila velký úspěch pro svou náročnost, ale i atraktivitu.

Kdo ovládl jakou disciplínu najdete ZDE.

Celé závody se nesly v pohodovém duchu, jako každoročně. Vypili jsme spoustu piv, odhodili spoustu létajících talířů, zahráli si turnaj v KanJamu (hra létajícími disky pro lidi) a na konci zatleskali těm nejlepším.

Tato akce by nebyla tak povedená bez pomocníků, kteří se na tomto závodě podíleli, a tímto bych jim chtěla poděkovat.

A pokud byste chtěli příští rok na závody taky vyrazit, zde můžete načerpat tréninkové rady od nejmladšího instruktora v Evropě 🙂

Příští rok na shledanou!

FOTO:

Robert Brajer – ZDE

Renata Hofmann (autorka náhledové fotky a fotky v příspěvku) – ZDE