O víkendu 5. a 6. června jsme se vydali na juniorské závody, které se konaly v Lukášově u Jablonce nad Nisou. Závody byly pod záštitou Českomoravské kynologické unie, proto měly všechny děti startovné zdarma. Děti z Psí školy SUPERPES měly zdarma také stravu, díky příspěvku na mládež od Městského úřadu Lysá nad Labem.

Závod zahrnoval 3 kynologická odvětví: agility, sportovní kynologii a junior handling. Naše juniorky se zúčastnily pouze agilit, ale přes velkou konkurenci (60 týmů z celé ČR) přivezly mnoho cen. V sobotu se ve zkouškovém běhu SA2 umístila Katka Chalušová s fenkou plemene jack russel teriér Gledis na krásném prvním místě v juniorech. V kategorii MA2 s fenkou šeltie Ený byla na třetím místě. V kategorii MA1 se nenechala zahanbit ani Romana Hanousková s mladou kříženkou Marlenkou, se kterou se mezi juniory umístila taktéž na prvním místě. V kategorii SA2 jsme měli Káju Šonskou, která se s voříškem Minim umístila mezi dětmi na druhém místě.

Druhým během dne byl jumping, tedy parkur více běhavý a bez zónových překážek, jako je třeba áčko, kladina či houpačka. V kategorii MA1 opět Romana Hanousková s Marlenkou obsadily první místo. V kategorii MA2 byla Katka Chalušová s Ený na druhém místě. A v kategorii SA2 – děti se opět umístila Kája Šonská s Minim na druhém místě. V neděli se dva běhy – jeden agility open a druhý jumping sčítaly, přesto na bedně zazářila opět Katka Chalušová s Ený na prvním místě. Ve stejné kategorii se Romana Hanousková s Marlenkou umístila na třetím místě a Kája Šonská v kategorii SA byla v součtu na místě pátém. V neděli taktéž probíhala vědomostní kynologická soutěž. Na druhém a třetím místě se umístily Kája a Kristýna Šonských. Kristýna sice ještě nezávodí, protože má mladého psa, ale již nyní je vidět, jaké vědomosti nejen o psích sportech má. Mezi juniory se na prvním místě umístila Katka Chalušová.

Domů jsme odjížděli s plnými náručemi pohárů a cen. Počasí se vyvedlo, jen pro pejsky bylo až moc horko. Příští rok na Junior Open pojedeme s ještě početnější výpravou dětí a doufáme, že obhájíme naše letošní úspěchy. A aby toho nebylo málo, zatímco jsme byli v Lukášově, naše dvě další juniorky závodily na neoficiálních závodech agility v Nymburce a rozhodně se také mezi konkurencí neztratily. Bára Rynešová s Falcem se umístila na osmém místě a Kristýna Hejňáková s Ketty se umístila na místě jedenáctém. Všem juniorkám gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci Psí školy SUPERPES.