Ve dnech 16. – 19. 7. 2015 a 8. – 11. 8. 2015 se na našem cvičáku Superpes konaly dva turnusy táborů v obedience a agility. Obedience se konalo pod taktovkou Lucky Stemmerové a agility vedla Petra Vyplelová.

OB1

Speciální ocenění pro velmi šikovný tým – Stázka a Bezinka Foto: Kateřina Pejchalová

OB3

Foto: Kateřina Pejchalová

Táboru se účastnila pejsci různých úrovní (od úplných začátečníků až po zkušené závodníky) a různých plemen – border kolie, malý knírač, jorkšírský teriér, brabantík, hovawart, australský ovčák, ridgeback, kříženec, šeltie, bígl a mudi.
Během obou turnusů panovala extrémní vedra, a tak jsme výcvik začínali brzy ráno a následně jsme cvičili až později odpoledne, kdy bylo únosnější počasí. Po skončení ranní části výcviku jsme zbytek slunných dní trávili buď probíráním teorie, nebo koupáním v bazénu na cvičáku.
Výcvik probíhal ve 2 skupinách, kdy si každá skupina během jednoho dne zatrénovala vždy oba sporty. Kromě výcviku psů jsme část dne trávili „výcvikem“ psovodů. Každý den probíhala jedna hra určená pouze pro psovody. Hry se týkaly činností, které páníčci využívají během tréninku svých pejsků – např. využití klikru a shapingu, přesnost hodu odměny či zapamatování si trasy. Za vítězství v táborových hrách, za pomoc na parkuru a za výjimečné výkony byly udělovány kartičky s logem Superpsa. Kdo měl na konci tábora nejvíce kartiček, vyhrál domácí ovocný dort. 🙂

OB2

Foto: Kateřina Pejchalová

Poslední táborový den se konal závod. V agility šlo o 2 běhy, kdy se pak týmu počítal jen lepší běh. Parkury byly postavené podle výkonnosti jednotlivých týmů. Obedience závod probíhal výběrem 5 cviků podle úrovně, ve které se daný tým připravuje. Každý šel navíc ještě na dlouhodobé odložení. U začátečníků bylo navíc možné používat pamlsky i během provádění cviku. O vítězi rozhodoval součet obou disciplín. Nakonec si pamlsky odnesli jak vítězové, tak i poražení. 🙂
I přes to, že nám počasí příliš nepřálo, jsme si celý tábor užili a doufám, že se příští rok zase uvidíme!