Sezóna aktivních kynologů začíná brzy na jaře a tak i ve Psí škole Superpes jsme rozjeli období závodů a psích akcí hned dvoudenním kláním. V sobotu se mohli hlavně začínající pejskové, miniplemena a štěňátka poměřit v rychlosti a obratnosti. Těchto závodů se zúčastnilo 60 psovodů se svými psy různých plemen i neplemen.
I naši členové a účastníci kurzů pro začátečníky využili možnosti domácích závodů a ověřili si v rušném prostředí závodů, co by pejsky naučili a kde jsou jejich slabiny. Naše barvy hájily tradičně úspěšně naše juniorky. Kateřina Havelková se svou kokršpanělkou Cindy se umístily v kategorii začátečníků součtem bodů na 3. místě, Simona Urbanová s border kolií v kategorii pokročilí na 3. místě, Karolína Šonská s křížencem Minim v kategorii pokročilí na 2. místě a Kristýna Šonská s Terinkou Jessie na 3. místě. Dospělí členové nám taktéž dělali čest, podrobné výsledky si můžete přečíst na stránkách Psí školy www.superpes.cz.

Druhý den v neděli se sešlo na Voříškiádu taktéž 60 pejsků. Naše Voříškiáda se konala již počtvrté a tak nás navštívili i pejskové z útulků a občanských sdružení, která pomáhají odloženým psům. Své svěřence zde vystavovalo o.s. Toulavé tlapky a o.s. Dogpoint. Pejskové byli rozděleni do skupin podle velikosti a pohlaví, a zvláštní třídu měli i pejskové čistokrevní, ale bez rodokmene. Majitelé předváděli se svými psy neuvěřitelné kousky a tanečky, bylo opravdu velmi obtížné vybrat ty nejhezčí, nejšikovnější a nejupravenější. Členové Psí školy předvedli ukázky psích sportů a to vždy o přestávce mezi posuzováním jednotlivých tříd.

Celý víkend bylo hezké počasí, v kantýně se hřál gulášek a párky, a tak si myslím, že pejskové strávili hezké dny se svými páníčky. Závěrem moc děkuji za sobotní posuzování agilit Katce Chalušové, která se zhostila své role rozhodčí na profesionální úrovni, dále všem co přišli pomoci a za nedělní posuzování pejsků naší porotě ve složení MuDr. Zachrdlová, Naďa Kopalov – zootechnička, Anežka Strachová – trenérka dogdancingu a Ing. Petra Vyplelová – etolog. Velké poděkování patří firmě na výrobu krmiv Hills, která věnovala své výrobky vítězům a dárkové tašky pro každého účastníka. Hlavní cenu, dort ve tvaru pejska, upekla a darovala paní Kamila Kuchařová. Děkujeme také všem, kteří přispěli na útulek Skřivany (vybralo se 900 Kč), který naše Psí škola podporuje, a i všem, kteří donesli pejskům krmivo, nebo jiné pomůcky potřebné pro chov pejsků. Věřím, že se u nás všem líbilo a příští rok se zase sejdeme v tak hojném počtu. Výsledky a fota jsou na stránkách www.superpes.cz.

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde...