Dne 30. 4. 2011 se v psí škole Superpes konal již třetí ročník závodu agility Minimaxipes, který je věnován zejména mini pejskům a psím obrům, ale i ostatním, kteří s agility začínají a chtějí si své dovednosti vyzkoušet na opravdových závodech.

V letošním roce bylo na závod přihlášeno 40 psích závodníků. Soutěžilo se ve dvou výkonnostních kategoriích – začátečníci a pokročilí. Po doběhnutí klasických jumpingových (jen skokové překážky) a oupenových (všechny překážky používané v agility) tratí se závodilo i v běhu paralelním. Nakonec protože závod probíhal hladce a počasí nám přálo, rozhodčí Jana Frydrychová společně s Tomášem Jaške přidali ještě hru, při které nešlo jen o rychlost, ale závodníci museli prokázat i rychlý úsudek a plánování. Na trati bylo rozmístěno několik překážek, z nichž každá měla jinou bodovou hodnotu. Závodník mohl absolvovat jakoukoliv z překážek, avšak trať si musel naplánovat tak, aby za 30 vteřin nasbíral co nejvíce bodů. Na závěr bylo třeba do 10 vteřin absolvovat závěrečnou trojici překážek, za kterou mohl závodník získat bonus 10 bodů.

Bylo úžasné sledovat, jak i malí psovodi perfektně naplánovali svou trať a úspěšně sbírali body do svého hodnocení.

Myslím, že se všichni dobře bavili a díky štědrosti sponzorům, kteří na cenách opravdu nešetřili, se mohli vítězové radovat z opravdu hodnotných cen a krásných pohárů.

Největší radost jsem měla z úspěchu našich mladých děvčat, některé byly opravdu na úplně prvních závodech a hned napoprvé zvítězily a dokonce porazily daleko zkušenější dospělé konkurenty.

Doslova zazářila Katka Havelková s fenkou amerického kokršpaněla Cindy, která se umístila v součtu kategorie S na třetím místě. Další naše členka Bára Rynešová se se zlatým retrievrem Falcem v kategorii M umístila též na krásném třetím místě. Bára zabodovala i v běhu paralelním také na třetí pozici. Další raketový start do agiliťácké kariéry se podařil juniorce Ester Jančaříkové s Miou, které byly v součtu kategorie S na druhém místě. Musím přiznat, že jsem byla překvapená s jakou chutí a s jakým nasazením naše malá děvčata běhají a věřím, že v budoucnu z tohoto agiliťáckého potěru dospějí k vrcholným závodům a budeme mít i v dalších letech zástupce na světových juniorských soutěžích. Takové úspěchy jsou snem každého trenéra juniorů a každé organizace, která pracuje s mládeží.

Velký dík za jejich přízeň patří sponzorům závodu: firmě HILLS, prodejně květin ROMANTIC, firmám VETOQUINOL a SPC-NET. Po ukončení závodu pokračovala zábava tradičním pálením čarodějnic.

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde...

Další fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z následného pálení čarodějnic najdete zde...