Ve dnech 12. – 15. 7. a 24. – 27. 7. jsme pořádali 2 turnusy agility a obedience tábora pod vedením zkušených instruktorek Petry Vyplelové a Lucie Stemmerové. Jednalo se o historicky první tábor konaný u Superpsa. Táboru se účastnili pokročilí, začátečníci i štěňátka. Oba turnusy provázela 30 ti stupňová vedra, často dost úmorná, proto jsme využili možnosti napustit si bazén – a to jak jeden pro lidi, tak druhý pro psy.

Agi+OB Agi+OB1

Fotky: Jitka Maroušková

Výcvik probíhal ve 2 skupinách po 6 lidech. Každá skupina cvičila dopoledne jeden sport (1. skupina např. agility, 2. skupina obedience), odpoledne se skupiny vystřídaly (1. skupina obedience, 2. skupina agility).

Poslední den dopoledne byly přichystané závody. Skládaly se z jednoho závodu obedience a 1 běhu agility. V obedience šlo o dlouhodobé odložení plus 5 libovolných cviků z kategorie, ve které daný tým závodí. Úplní obedience začátečníci a štěňata měli cviky trochu upravené a měli možnost odměňovat pamlsky nebo hračkami i během cviků. Agility parkur neobsahoval zónové překážky a začátečníci měli místo slalomu skočky, štěňata měla speciální parkur složený z barelů a tunelů. Z jednotlivých výsledků jsme udělali součty a měli vítěze 🙂

V průběhu tábora se konala také celotáborová hra, kterou vyhrál ten tým, který obdržel nejvíce superpsích razítek. Ty se získávaly za pomoc na parkuru, za výkony na parkuru a za umístění v jednotlivých táborových hrách. Každý den proběhla jedna táborová hra určená pouze pro psovody. Hry se týkaly především činností, které jsou nezbytné pro úspěch v agility – schopnost zapamatování tratě, rychlé proběhnutí určité tratě se soustředěním na něco (v našem případě na nespadnutí míčku z podložky), přesnost házení hračky a „klikací hra“ s klikrem, kdy se účastníci na chvíli vcítili do role svého psa… 🙂

1. turnusu se zúčastnili: Jana Bartošová s bíglem Biginou a šeltií Peggy, Lucie Begmannová s jorkšírskými teriéry Sofie a Saily, Radka Kopecká s pyrenejským ovčákem Áňou a border kolií Ellou, Martina Mikšíková s kříženkou Vendy a border kolií Aylou, Alena Nováková s hovawartem Aristem, Andrea Písaříková s mudim Rozárkou, Barbora Potůčková s border kolií Zeldou, Věra Šaldová s border kolií Girou, Vladana Šimková s border kolií Kájou a Veronika Stanková s jorkřírským teriérem Appinkou.

V součtech závodů obedience a agility se na 3. místě umístila Veronika Stanková s jorkšírským teriérem Appinkou, na 2. místě skončila Andrea Písaříková s mudim Rozárkou a vítězství si vybojovali Alena Nováková s hovawartem Aristem! Celotáborovou hru s nejtěsnějším možných náskokem pouhého 1 razítka ovládla Andrea Písaříková! Vítězové soutěží obdrželi diplomy a ceny, každý účastník získal malou pozornost a vítězka celotáborové hry dostala domácí čokoládovo-banánový dort!

Agi+OB2

Fotka: Věra Šaldová

2. turnusu se zúčastnili: Romana Hanousková s border kolií Neri, Denisa Marcinová s border kolií Báďou, Kristýna Jandová s pudlem Maxem, Jitka Maroušková s belgickými ovčáky Ejhle a Czech, Anička Novotná s papillonem Key, Jana Monhartová s border kolií Jessem, Petra Monhartová s kelpií Gimem a border kolií Ixi, Jana Urbanová s border koliemi Buddym a Athosem a Lucie Zimanová s whippetem Jimem.

V součtech závodů obedience a agility se na 3. místě umístila Lucie Zimanová s whippetem Jimem, na 2. místě skončila Jitka Maroušková s belgickým ovčákem Ejhle a vítězství vybojovala 6letá Anička Novotná s papillonem Key! Celotáborovou hru vyhrála a výhru v podobě pudinkovo-jablečného dortu si odnesla Jana Urbanová!