Během ledna ukončily v naší Psí škole Superpes sérii lekcí dva kurzy poslušnosti. Pár slov a důkazů o tom, jak se díky pozitivnímu a trpělivému přístupu dá dosáhnout výsledků vskutku nevídaných:

 

„Školička pro štěňátka“ pod vedením Petry Vyplelové

23.1.2014 proběhla poslední hodina kurzu pro štěňata a účastníci se na ní rozhodně nenudili. Náplní kurzu byla příprava budoucích psích sportovců na úspěšnou kariéru. Se základy, které zde psi a jejich páníčci získali, se mohou bez problému dále vyvíjet např. v agility, v dogdancingu nebo v dogfrisbee. Kurz navštěvovali tito psovodi: Kateřina Skalková, Kateřina Dvořáková, Mario Gurrick a Anna Ternbachová. Podívejte se, co všechno se stihli naučit:

 

Psí školka pod vedením Dity Korcové

Osm lekcí absolvovalo pět lidských a pět psích cvičenců.
DSC_2653 2Měli jsme opravdu veselou směsici psů: český fousek, bernský salašnický pes, shiba-inu, český strakatý pes a kříženec staffbulla. Hlavní náplní kurzu bylo porozumění chování vlastního psa a z toho vycházející cviky. Účastníci se například naučili, jak přimět psa, aby způsobně seděl během podávání misky s jídlem; jak si se svým psem hrát; jak ho naučit, aby si nechal bez protestů prohlédnout celé tělo; atd… 
Na konci psí školky čekal na psovody závod a předání certifikátů o absolvování kurzu s hodnocením. Jak byly jednotlivé dvojice šikovné se dočtete na certifikátech níže:

[frame bgcolor=“#445565″ version=“light“]

Galin a Olaf

[/frame]

[frame bgcolor=“#445565″ version=“light“]

Petra SmolkováKlára Kalíšková

[/frame]

[frame bgcolor=“#445565″ version=“light“]

Lucie Guirick

[/frame]

[frame bgcolor=“#445565″ version=“light“]

Petr Šimek

[/frame]