DSC_0763_resizePo velmi dobrých zkušenostech, které jsme nabyly na seminářích o pozitivním přístupu k výcviku zvířat Petry Vyplelové a Františka Šusty, jsme se rozhodly prohloubit naše dosavadní znalosti a vyrazily jsme do Prahy. Podařilo se nám probojovat se na skvělý seminář se světoznámou trenérkou Gabrielle Harris, pořádaný Šimonou Drábkovou.DSC_0775_resize

Gabby pochází z JAR, cestuje po celém světě, předává své zkušenosti „obyčejným“ majitelům psů a školí budoucí trenéry zvířat.

Ze Psí školy Superpes jsme byly na semináři ve složení: Romana Hanousková ml., Kateřina Dvořáková, Romana Hanousková a Dita Korcová. Akce trvala 4 hodiny a každému bylo jasné, že pro kompletní obsažení probírané látky by nestačil ani týden. Nicméně přínos byl obrovský.

DSC_0765_resizeGabby umí velmi dobře zacházet nejen se zvířaty, ale i s posluchači na jejích přednáškách. Byli jsme rozděleni do skupin, museli jsme si vybrat vůdce, trenéra a „zvíře“, na kterém jsme si prakticky zkoušeli probíranou látku. Lekce o důvěře, která je nezbytná pro výcvik, byla fascinující. Museli jsme padat pozadu do náruče člověka, kterého jsme poznali na místě a spolehnout se, že nás chytí. Gabby nám chtěla ukázat, jak se může zvíře cítit, pokud je trénink špatně, nebo nejasně veden.

Jsme zase kousek dál v nahlížení do zvířecí duše a zároveň víme, kolik toho ještě nevíme  🙂