V roce 2009 se naši agiliťáci zúčastnili již několika závodů, první větší závodní výpravou však byly dvoujzkoušky konané 7.3. v Masečíně u Prahy. Teprve 9-ti letá Kája Šonská se svým voříškem Minim startovali v kategorii SA1. První běh se jim podařil bez chyby, vysoký standardní čas a pár chyb ve vedení jim však přinesly trestné body. Ve druhém běhu si Mini připsal odmítnutí a chybu na slalomu, zbytek trati se však podařil bez chyby. Kája s Minim předvedli pěkný výkon a určitě se budou jen zlepšovat. Poprvé se na závodech představila Marlenka, voříšek v kategorii MA1 pod vedením Romči Hanouskové ml. Předvedli pěkný výkon, Marlence se ale v 1.běhu znelíbila kladina, ani na třetí pokus ji nepřekonala a to znamenalo diskvalifikaci. V druhém běhu Marlenka běžela jako ďábel, předvedla krásné kontaktní zóny, ale opět na trati nasbírala 3 odmítnutí. Dalším poprvé startujícím týmem byla Romana Hanousková st. s voříškem Františkem v kategorii LA1. František ukázal, že má před sebou skvělou agiliťáckou budoucnost. V prvním běhu se mu sice stejně jako Marlence znelíbila kladina, odmítnutí ale hned opravil a pokračoval do cíle. V druhém běhu František chyboval na zóně na kladině, přesto ale předvedl téměř profesionální výkon a v součtu obou běhů se umístil na krásném 3.místě z 38 startujících týmů! V LA1 startovala také Kája Kubíčková s borderákem Eddy Murphy Aibara. Patří k již zkušenějším týmům, bohužel Eddy ale přišel na jednu věc – na závodech se zóny dělat nemusí… Po několika shozených laťkách a skočené zóně na kladině Kája zónu správně opravila a tím se v prvním běhu diskvalifikovala. Ve druhém běhu stačilo na diskvalifikaci drobné zaváhání psovoda. Celkově byl ale běh pěkný a rychlý a i zóna na kladině byla pěkně provedená.

 V LA2 startovaly tyto týmy: Romana Hanousková st. + Hermiona Majorův háj(německý ovčák), Romana Hanousková ml. + Ice Crazy Love(borderka). Jana Frydrychová se šeltií Kirké startovaly v MA2. Týmy ve dvojkách předvedly své standardní výkony, největší úspěch měla Jana s Kirké v 1.běhu, který holky vyhrály.

 Celkově jsme si i přes špatné počasí závody náramně užili, s výkony jsme byli spokojeni a těšíme se na další hromadnou superpsí výpravu.