Dne 6.6. a 7.6. se konal závod pro mládež, která se zabývá kynologií. Českomoravská kynologická unie jako nejvyšší orgán, který zastřešuje všechny kynologické kluby a aktivity, se rozhodl, aby se konal tento závod, který byl jen a jen pro děti a mládež. Myšlenkou tohoto závodu bylo seznámit a spojit juniory z různých odvětví kynologických sportů. Tak se do Jablonce sjely děti, které se věnují agility, juniorhandlingu (profesionální vystavování psa, hodnotí se nejenom vztah psovoda i psa, ale i estetičnost) a sportovnímu výcviku (který zahrnuje poslušnost, obrany a stopy).

Z naší Psí školy SUPERPES se tohoto klání zúčastnilo šest mládežnic, pět závodilo v agility a šestá v juniorhandlingu. Závod organizoval kynologický klub v Jablonci pod vedením paní Suskové. Tento klub se opět blýskl skvělou organizací a milým a ochotným přístupem nejen k závodníkům. Celé dva dny počasí juniorům moc nepřálo, byla zima a občas pršelo, ale v klubovně se topilo a výtečné jídlo s teplými nápoji naše mládežnice rozehřálo a pomohlo k dalším výkonům.

V sobotu dopoledne proběhla vědomostní soutěž o kynologii a k velké radosti se čtyři naše mládežnice umístily na předních místech a vyhrály výbornou pizzu (každá svou) a tak měly o večeři postaráno. Soutěže se zúčastnili téměř všichni přítomní, v počtu cca 80 soutěžících, a tak je vidět, že naše juniorky mají nejen rychlé nohy, cit pro pejsky, ale i bystrou mysl a o kynologii hodně ví.

A jak vůbec holky dopadly? K velké radosti naše Psí škola předvedla, že práce s mládeží přináší ovoce. V juniorhandlingu naše Linda Hodová obsadila téměř suverénně první místo se svou fenkou australského ovčáka Happy, devítiletá Kája Šonská se psem Minim obsadila v agility 1. a 3. místo v kategorii small, Romana Hanousková byla s Marlenkou a Crazy v kategorii medium i large na druhém místě, Kája Kubíčková s Ediem v kategorii large na prvním místě, Katka Chalušová s Gladis a Ený byla první a druhá v kategorii small a medium a Anežka Šedivá s Jespem se umístila v kategorii large na čtvrtém místě.

Všem našim juniorkám za Psí školu SUPERPES děkuji za skvělou reprezentaci a přeji další úspěchy s jejich čtyřnohými miláčky. Také oceňuji trpělivost rodičů, kteří celé dva dny mrzli se svými dětmi a fandili jim, a v neposlední řadě trenérce Janě Frydrychové, která juniorky trénuje a předává cenné rady, jak se nejen v agility zlepšovat. Podrobné výsledky najdete na www.junior-open.7x.cz.

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde...

KÁJA ŠONSKÁ S MINI

KAROLÍNA KUBÍČKOVÁ S EDIE

ANEŽKA ŠEDIVÁ S JESPO

KATKA CHALUŠOVÁ S ENÝ A ROMANA HANOUSKOVÁ S MARLENKOU

KATKA CHALUŠOVÁ S GLADIS A ENÝ

ROMANA HANOUSKOVÁ S CRAZY A MARLENKOU