Ing. Kamila Kuchařová

Co trénuji

V psí škole SUPERPES působím jako instruktorka kurzů základní poslušnosti a obedience.

Něco o mně

V roce 1984 jsem si splnila své přání a koupila si prvního psa. Byl to pes plemene BRIARD a briardům jsem zůstala věrná do dnes. A protože jde o plemeno velké, dalším krokem bylo navštívit kynologické cvičiště. Začínali jsme v Praze na Balkáně a po přestěhování do Lysé jsme se v roce 1986 stali členy zdejší ZKO 432. Za celou dobu se v naší rodině vystřídali 4 briardi, se kterými jsem složila celkem 17 zkoušek z výkonu. Věnovali jsme se vždy sportovní kynologii, ale i TARTu a záchranařině a v současné době s mojí fenkou Prodigy cvičíme obedience a rekreačně se věnujeme dogfrisbee. V roce 2009 přišla do naší smečky ještě fenka jorkšírského teriéra Petti. Ani ta nezahálí a kromě perfektní poslušnosti i ona miluje dogfrisbee a aportíky. Její doménou je, na tak malého pejska nezvyklé stopování a není pro ní problém zvládnout i dvouhodinové stopy.

V prosinci 2008 mi byla udělena licence INSTRUKTORA Klubu obedience ČR a v roce 2012 jsem úspěšně splnila podmínky pro její prodloužení na další období.

Úspěšně jsem absolvovala bakalářské studium oboru kynologie a poté jsem získala titul inženýra v oboru zájmové chovy se zaměřením na kynologii na Zemědělské univerzitě v Praze.