Dne 1. 5. 2011 od časného rána členové a kamarádi připravovali další psí akci.

Třetí ročník Voříškiády “O Marlenčin dort”.

I přes nepřízeň počasí se sešlo celkem 36 pejsků všech možných (i nemožných) velikostí a tvarů.

Před vytrvalým deštěm se schovali v klubovně a hned od rána se společně se svými psími společníky občerstvovali domácím guláškem a bramborovým salátem. Za chvíli byla klubovna cítit jako “mokrý pes”.

Kolem poledne se počasí umoudřilo a tak i atmosféra byla hned veselejší. Pejskové soutěžili nejen o toho nejkrásnějšího, kterého vybírala veterinářka paní Zachrdlová, ale i o nejšikovnějšího a nejupravenějšího. Diváci pak měli možnost hlasovat pro pejska sympaťáka.

Během celého dne probíhaly ukázky psích sportů a tak mohli diváci vidět dogdancing v podání druhé nejlepší z loňského MR v dogdancingu Lindy Hodové s Fredym, dvojčat Káji a Krystýny Šonských s Minim a Jessy, které zatančily na známý hit “Jede, jede mašinka” a paní Pavly Krausové s její úžasnou pudličkou. V podání Romanky Hanouskové s Crazy viděli diváci dogfrisbee. Spoustu volných sestav účastníků voříškiády, společný tanec šesti členek psí školy Superpes a na závěr i ukázky výcviku služebních psů v podání pana Mirka Havelky, Katky Havelkové, Filipa Novotného a Radka Digani.

Na voříškiádu přijeli také zástupci útulku Skřivany, který naše psí škola podporuje a má ve virtuální adopci fenku z tohoto útulku, které posílá pravidelně příspěvek na stravu. Ze dvou fenek, které přijely hledat nového páníčka, se jedné ujala naše členka Anežka Šedivá se svou maminkou. Ke svým dvěma pejskům si tak přivezly dalšího – fenku křížence Jenny.

Pro útulek Skřivany byla připravena doslova hromada dárečků, krmení, misky, bouda a dalších potřeby, které z větší části zajistila naše členka Jana Pacovská. Tímto jí patří velké poděkování!

Absolutním vítězem celé voříškiády se stala fenka Jenny z útulku Skřivany. Nejšikovnějším pejskem se stal Max Voleníkové Veroniky, nejupravenějším Falco Krystýny Beranové a cenu diváků získala opět Krystýna Beranová s Falkem.

Voříškiádu podpořila fa CANDY, FITMIN, Psí škola a salon Superpes, Vetoquinol a SPC-NET. Všem moc děkujeme.

Podrobné výsledky a spoustu fotografií najdete na www.superpes.cz. Věřím, že se všem u nás líbilo a že i v příštím roce si přijedou nejen zazávodit, ale i ukázat své krásné voříšky na naši akci a že budeme moci opět poslat pejskům nejpotřebnějším dárečky a umístit alespoň jednoho pejska do nového domova.

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde...